Категории

FB_500x500pxl_2.jpg (937 KB)

Евро монеты Андорры - комплект

Цена:
29,00 €
Кол-во: - +
Монеты евро Андорры — современные денежные знаки Андорры. Страна начала чеканить монеты общего образца европейской валюты евро с 2014 года.

На монетах достоинством от 1 до 5 центов изображёны пиренейская серна и гриф-бородач. Предполагалось, что на монетах номиналом в 10, 20 и 50 центов можно увидеть деталь фрески «Пантократор» романской церкви «Сант-Марти-де-ла-Кортинада» и романскую церковь «Санта-Колома». Однако после протеста Еврокомиссии в связи с религиозным изображением на монетах, образ Пантократора был удалён. На монете в 1 евро показано здание государственного совета Андорры Каса-де-ла-Валье (Casa de la Vall).
Схожие продукты
Номинал: 2$ Канада
Вес: 6,99 г.
Диаметр: 28 мм
Вес: 6,99 г
качество: unc

Монета номиналом 2 доллара создана в честь королевы Елизаветы II (1926-2022 гг.).
Монета имеет черное внешнее кольцо, которое окружает изображение белого медведя на реверсе и изображение профиля королевы на аверсе, образуя символ траура.
5,00 €
Komplektis on kõik Horvaatia 2023.a. käibemündid 1, 2,5, 10, 20, 50 senti, 1€ 2€
Tiraaz: 30 000 nummerdatud komplekti

Horvaatia euromüntide rahvuslikul küljel on neli erinevat kujundust, mille taustal on Horvaatia maleruudustik. Kõigil müntidel on ka Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

2-eurosel mündil on Horvaatia geograafiline kaart Horvaatia maleruudustiku taustal. Ivan Šivaki kujundatud mündil on käibelelaskmise aasta ja kiri „HRVATSKA”, mis on riigi nimi horvaadi keeles.

2-eurose mündi servatekst: värsid kirjanik Ivan Gundulići näidendist „Dubravka”:„O LIJEPA O DRAGA O SLATKA SLOBODO” („Oh ilus, oh kallis, oh magus vabadus”).

1-eurose mündi on kujundanud Jagor Šunde, David Čemeljić ja Fran Zekan. Sellel kujutatakse nugist Horvaatia maleruudustiku taustal. Nugis on väike imetaja, kes andis oma nime riigi endisele vääringule – kunale. Mündil on käibelelaskmise aasta ja kiri „HRVATSKA”, mis on riigi nimi horvaadi keeles.

10, 20 ja 50-sendisel mündil on leiutaja ja inseneri Nikola Tesla portree. Tesla leiutatud trafot kasutati kõrgsagedus-vahelduvvoolu tootmiseks. Ivan Domagoj Račići kujundatud mündil on käibelelaskmise aasta ja kiri „HRVATSKA”, mis on riigi nimi horvaadi keeles.

1, 2, ja5-sendisel mündil on glagoolitsa nurkkirjas tähed „HR”. Glagoolitsa kiri on vanim slaavi kiri ning seda kasutati Horvaatias kuni 19. sajandini. Maja Škripelj’ kujundatud mündil on käibelelaskmise aasta ja kiri „HRVATSKA”, mis on riigi nimi horvaadi keeles.
45,00 €
Komplektis on kõik Leedu käibemündid: 1, 2,5, 10, 20, 50 senti, 1€ 2€ 2023.a. pitseriga

Tiraaź 7 000 komplekti

59,00 €
Kilepakend, UNC kvaliteet

1- ja 2-eurosel mündil kujutatakse vaseajast (3000 eKr) pärinevat ristikujulist jumalakuju. See iseloomustab ilmekalt saare eelajaloolist kunsti ning osutab Küprose tähtsusele tsivilisatsiooni ja antiikaja südames.

10-, 20- ja 50-sendisel mündil kujutatakse Küreene kaupmeeste laeva, mis on pärit neljandast sajandist enne Kristust ning sümboliseerib Küprose meresõiduajalugu ja saare tähtsust kauplemiskeskusena.

1-, 2- ja 5-sendisel mündil kujutatakse muflonit – Küprose metsikus looduses elavat mägilammast
19,00 €
Номинал: 2$
Вес: 6,9 г.
Диаметр: 20,5 мм
качество: unc

По мере того, как эпоха подходит к концу, новое изображение Его Величества короля Карла III займет свое место на аверсе монет, являющихся законным платежным средством Австралии. Сохраняя многовековую традицию, в качестве преемника, изображение Его Величества, обращено влево. В противоположном направлении от своего предшественника.
9,00 €