2014

Järjesta:
Kuva: Nimekirjana / Võrgustikuna
Motiiv: aidsi vastu võitlemine ülemaailmse aidsipäeva abil

Kirjeldus: mündil on kujutatud punane lint, mis on aidsivastase võitluse sümbol. Punane lint, mis meenutab ümberpööratud V-tähte, loodi rühmituse Visual Aids Artist Caucus ja Ameerika maalikunstniku Frank Moore’i algatusel. Linti kantakse südame ligidal, et sümboliseerida solidaarsust haigetega. Eesmärk on kanda seda ühel päeval teistpidi, nii et see meenutaks V-tähte, mis tähistab haiguse võitmist (ingl victory). Mündi keskosas on kujutatud kolm linti. Ühte nendest kujutatakse tavapärases asetuses ning läikivail ringlemata (ingl brilliant uncirculated) ja kõrgeima kvaliteediga (ingl proof) müntidel punasena. Kaks teist linti on pööratud tagurpidi ja seostuvad kahe V-tähega, mis sümboliseerivad kauaoodatud võitu haiguse üle. Mündi ülaosas on kuupäev 1. detsember, UNESCO ülemaailmne aidsi vastu võitlemise päev. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 3 miljonit münti

Emissiooni aeg: november 2014.

7,00 €
Motiiv: kirjaniku ja kunstniku Tove Janssoni 100. sünniaastapäev

Kirjeldus: mündi siseosas on kujutatud Tove Janssoni portree. Portree all on allkiri „Tove Jansson” ja aastaarvud 1914–2001. Vasakul on käibelelaskva riigi tähis „FI”, paremal käibelelaskmise aasta 2014 ja rahapaja tunnus. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1,5 miljonit münti

Emissiooni aeg: juuni 2014.
7,00 €
Motiiv: Berliini müüri langemise 25. aastapäev

Kirjeldus: mündi esiplaanil on kujutatud osaliselt kokku kukkunud Berliini müüri tellised, millel on kiri „XXV ANNIVERSARIO DEL CROLLO DEL MURO DI BERLINO 1989 2014” (Berliini müüri langemise 25. aastapäev 1989 2014). Mündi keskosas telliste vahel on kujutatud oliivipuuoks ja okastraat ning tagaplaanil Brandenburgi värav. Ülaosas on kiri „Città del Vaticano”. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 103 000 münti

Emissiooni aeg: oktoober 2014.
75,00 €