Kaubamärgid

Loodus ja loomad

Loodus ja loomad

Järjesta:
Kuva: Nimekirjana / Võrgustikuna
Aastaajad - Kevad - Guinea 2017.a. 99,9% hõbemünt Bohemia klaasist kaselehega, 20 g

Taas saadavalt alates 30 oktoober!

Emiteerija: Guinea
Hõbe: 99,9%
Kaal: 20 g
Kvaliteet: Proof
Tiraaź: 999 tk

Käsitsi valmistatud Bohemia kristallist elemendiga hõbemündid - Kevad-suvi-sügis-talv räägivad igaüks oma loo kase puust ja erinevatest georgaafilistest piirkondadest, kus nad kasvavad.
Kase puuga on seotud palju iidseid vanarahvatarkusi, traditsioone ja uskumisi.
Igal aastaaegade seeria mündil on sõna "kask" 3-4 erinevas keeles (saksa, poola, soome, rootsi, leedu, läti, eesti, prantsuse, tśehhi, vene, inglise).
Eesti keelsena on see mündil "Suvi".
Münt on pakendatud kasepuust valmistatud kinkekarpi. Kaasas nummerdatud sertifikaat.

Kaske austati viljakuse ja naiseliku algena. Ersade pärimuse kohaselt kasvas esimene kask ilusa ja julge tüdruku, nogaide vastu võidelnud Kil'a haual, kelle järgi senitundmatu puu nimetati. Maailmapuuna tuntakse kaske paljude soome-ugri rahvaste pärimuses. Mokshadel seob kask kolme maailma: tema juured ulatuvad maa-alusesse surnute ja esiisade ilma; latv müütiliste kaitsjate ilma; tüvi asub maapealses ilmas, ühendades kaitsehaldjate ja esiisade maailma. Kask esineb müütilistes loomislauludes. Müütilistes lauludes kujutatakse kaske vägeva vana puuna, mille ümber liiguvad taevakehad ja okstel siravad tähed.
19. sajandi alguses on ersadelt üles kirjutatud teateid kase jumala Kelupazi kohta, kelle auks korraldati palvusi ja kellelt paluti märadele viljakust. Teine palvus toimus peetripäeval, mil ohverdati lammas, liigaastal valge varss. Kask oli Ange Pat'ai lemmikpuu ning teda austati kui päikesejumalat Shkaid.
Pulmakombestikus on kask mõrsja ilu, õrnuse ja saleduse sümbol. Kase imelised omadused peegelduvad ka itkudes ja lauludes. Muinasjutus kasvab laulev ja ennustav kask tapetud neiu hauale. Selle raiub maha mööduv kütt, kes teeb puust viiuli, mis laulab neiu saatusest, muuhulgas ka tema vanematele. Neiu kaseks muutumine peegeldab noormehe maagilist järeleproovimist. Seosele hauataguse maailmaga osutab kase hauale istutamine.
Kasevihtu ja -pungi kasutatakse kurjadest jõududest vabanemiseks. Ravimaagia põline võte on püha kase juures tervenemiseks palvetada. Haige pidi minema läbi lõhestunud puu või kokkukasvanud kaskede.
Kaitsemaagilist funktsiooni kandsid pulmarongi jaoks kaunistatud kased. Pulmakaru mdE ovto (tavaliselt pahupidi pööratud kasukat kandev naine) lööb kasevihaga peigmehe majja sisenevaid külalisi.
Suvistepühal asetati kaseoksad aknale kaitseks äikesejumal Purginepazi vastu. Neiud kasutasid *ennustamiseks kasehalge. Ersad uskusid, et kui lauta istutada ämblikuvõrguga noor kask, sigineb kari hästi. Ilusa näonaha saamiseks pesti end kasemahlaga. Unes kase raiumine tähendas naise või tütre surma.

125,00 €
Hõljuv münt - Marsi missiooni 50  aastapäev - 60 gr

Maailmas unikaalne toode: Hõljuv münt!

Kaal: 60 g
Materjal:
Välisring: messing
Sisering: Vask kaetud .750 punase kullaga
Läbimõõt: 50 mm
Nimiväärtus: 1 Samoa dollar
Väljaandmise aeg: 2014

•Teema "50 aastat Marsi Missioonist"!
•Münt hõljub "maagiliselt" õhus!
•Elektromagnetil põhinev süsteem hoiab münti pidevas hõljuvas olekus.
•Rangelt piiratud tiraaž - 5,000 münti maailmas!
•Igale mündile on märgitud number, kaasas inglise keelne sertifikaat taustainformatsiooniga


Esimene õnnestunud Marsi orbiidile jõudnud missioon toimus NASA eestvõttel 1964. aasta 28. novembril.

Esimestena maandusid planeedile Nõukogude Liidu sondid, kuid need kaotasid kohe seejärel kontakti Maaga. Paremini õnnestusid NASA Viking-programmi maandumised 1970. aastatel.

399,00 €
Kitty-Cat - Kassi silmad 2017.a. 1 untsi 99,9%  hõbemünt

Taas saadaval 15. veebruarist!

Hõbe 99,9%
Kaal: 1/ unts
Mõõtmed: 54 x 32 mm
Tiraaż: 700 münti maailmas

Efektsel digitaalse värvitrükiga patineeritud hôbemündil näivad relieefses holograafilises tehnikas kassi silmad väga tõetruud.

139,00 €
Lõhnav münt - Maikellukesed - Palau 2011.a.  hõbetatud vask-nikkel münt

Värvitrükis lõhnastatud münt on kaasaegse münditootmise uus saavutus!


Metall: Vask-nikkel, ülehõbetatud
Kaal: 27 gr
Emiteerija: Palau
Tiraaź: 2 500 tk


Münt on kinkekarbis, kaasas sertifikaat.55,00 €
Roheline Draakon - Fiji saarte 2017.a. 3 untsine 99,9% hõbemünt 3D kõrgrelieeftehnikas

Lummavalt kaunis suuremõõtmeline hõbemünt - Roheline Draakon - looduse jõud on vermitud puhtast hõbedast ja kaetud pärlendava rohelise trükiga. Efektne pakend. Kaasas sertifikaat.

Emiteerija: Fiji saared
Hõbe: 99,9%
Kaal: 60 g
Kvaliteet: Prooflike
Tiraaź: 999 tk

395,00 €
Roosa roos kastepiisaga - Palau 2017.a.  2untsine kõrgrelieeftehnikas 99,9% hõbemünt

Efektne suuremõõtmeline hõbemünt märja kastepiisa efektiga!

Hõbe: 99.9%
Kaal: 2 untsi (62,2 gr)
Emiteerija: Palau
Tiraaź: 999 tk

Ultrakõrgrelieeftehnikas vermitud roosa roos näeb välja väga tõetruu. Isegi kastepiisk tundub mündil olevat tõeline.
Roosa roos on kõigile hästi tuntud armastuse sümbol, mis sobib kinkimiseks nii oma kallimale, emadepäevaks kui ükskõik milliseks muuks pidupäevaks.

Roos on puitvarreline mitmeaastane taim ja õitseb soodsates tingimustes rohkelt. Roose on üle saja liigi ja tuhandeid sorte. Nad moodustavad taimerühma, milles on nii põõsas kui ronitaime vorme. Enamasti on roosedel iseloomulikud teravad okkad. Lille õite kuju võib olla nii suuruse kui kuju poolest väga erinev, kuid tavaliselt on roosi õied suured ja heledad, värvides domineerivad toonid valgetest varjundistest kollaste ja punasteni. Enamik roosi liike on päri Aasiast, kuid on ka Euroopas, Põhja-Ameerikas ja Loode-Aafrikas aretatud sorte. Roose armastatakse just nende õite ilu ja meeldiva lõhna tõttu. Roosid on paljudes kultuurides omandanud erilise tähenduse.

225,00 €