Jaapani  käibemündid 2020.a. ajalooliste mälestusmärkide kaitsmise 100. aastapäev - komplekt Zoom

Jaapani käibemündid 2020.a. ajalooliste mälestusmärkide kaitsmise 100. aastapäev - komplekt

Hind:
39,00 €
Kogus: - +
Jaapani rahapaja traditsioonilise mündikomplektiga tähistatakse 500-jeenise mündi 20. sünnipäeva. Alates aastast 2021 algab uut tüüpi 500-jeeniste müntide vermimine.
Komplektis on käibemündid nimiväärtusega, 500. 100. 50. 10, 5 ja 1 jeen ja temaatiline medal.

Sarnased tooted
San Marino käibemünte satub üliväikese triaaźi tõttu vabasse ringlusesse väga harva.
San Marno ühines € ühisrahaga 2002.a. 2017. aastal täitus € ühisraha kasutuselevõtust San Marinos 15 aastat ja San Marino otsustas võtta kasutusele uue kujundusega mündid. Kujunduse autor Arno Ludwig.

2018.a. münt on ringlemata (uncirculated) kvaliteedis, kilepakendis

Nimi "San Marino" tähendab itaalia keeles "Püha Marinust". Püha Marinus oli traditsiooni järgi riigi rajaja

Piltmotiiv mündil:
20 c - San Marino kolm torni: Guaita, Cesta ja Montale
3,00 €

San Marino 1, 2 ja 5 sendine münt 2006.a. pitseriga. Kilepakendis.

Esimene seeria: 1-, 2- ja 5-sendisel mündil kujutatakse vastavalt Montale torni, vabadussammast ja Guaita torni.

7,00 €
Komplektis on kõik Iirimaa käibemündid 1, 2,5, 10, 20, 50 senti, 1€ 2€ 2012.a. pitseriga

Iirimaa valitsus otsustas kasutada kõigil Iiri euromüntidel ühesugust rahvuslikku kujundit. Müntidel on kujutatud traditsiooniline Iiri sümbol keldi harf, mündi väljalaskeaasta ja sõna „Éire” (Iirimaa iiri keeles). Harfi kujundas Jarlath Hayes. 2-eurose mündi servatekst: kuus korda kordub kiri 2**, vaheldumisi püsti ja ümberpöördult.
25,00 €
Nimiväärtus 2 1/2 €
Kaal: 11 g
Läbimõõt 25.5 mm
Kvaliteet: bu
Tiraaź: 100 000

Mündi keskel on Lion Hilli mälestusmärk. Lõvikuju pjedestaalil ja selle all tähed “CC” (rooma numbritega “200”). Mälestusmärgi all on kiri - "WATERLOO" ("WATERLOO"). Mäest vasakule ja paremale jäävad aastad "1815" (Waterloo lahingu aasta) ja "2015" (mündi emiteerimise kuupäev).

Waterloo lahing toimus 18. juunil 1815 Prantsuse ja Seitsmenda Koalitsiooni ühendvägede vahel, mille moodustasid peamiselt Briti, Madalmaade ja Preisimaa väed. See jäi Napoleoni viimaseks lahinguks. Briti vägesid juhtis Arthur Wellesley, esimene Wellingtoni hertsog ning nendega liidus olevaid Preisi vägesid feldmarssal Gebhard Leberecht von Blücher.

Lahingukoht asub tänapäeva Belgias, 2 km kaugusel Waterloo linnast ja 15 km kaugusel Brüsselist ning see toimus väikesel, umbes 10 km pikkusel alal Brüsselisse suunduval maanteel.

Waterloo lahingut loetakse küll eraldiseisvaks lahinguks, ent tegelikult on see seotud manööverdamise käigus toimunud mitme eellahinguga, mis suuresti määrasid ka pealahingu lõpliku tulemuse.

Aastal 2015. plaanis Belgia välja anda kaks 2€ meenemünti: üks neist Euroopa lipu 30. aastapäeva ühisteema raames ja teine ​​Waterloo lahingu kahesajanda aastapäeva mälestuseks.

Kehtiva reeglistiku kohaselt peavad kõik € ühisraha kasutavad riigid üleeuroopalises raharingluses käibivate müntide emiteerimiseks nõusoleku andma. Kuid... Prantsusmaa oli selleteemalise mündi vastu, väites, et Napoleoni lüüasaamise mälestamine võib olla prantslaste jaoks solvav. Samal ajal pidas Belgia Waterloo lahingu aastapäevale pühendatud mündi emiteerimist õigustatuks, sest lahingupaik asub Belgia riigi pinnal (umbes 15 km Brüsselist) . Belgia peab Bonaparte'i kaotust positiivseks asjaoluks, kuna see lõpetas Prantsusmaa domineerimise Euroopas.

Nii tegigi Euroopa Komisjon otsuse keelduda selle mündi emiteerimisest.
Kaalukeeleks sai asjaolu, et samal aastal olid Belglased esitanud vastulause Prantsusmaa poolt planeeritud
Marignano lahingu 500. aastapäevale pühendatud 2€ juubelimündi väljaandmise suhtes.

Belgia jaoks oli mündi väljaandmisest keeldumine ootamatu. Rutakad belglased olid positiivset otsust ära ootamata jõudnud juba vermida umbes 180 000 2€ münti, mis tuli hävitada. Belgia Rahandusministeeriumi teatel hävitati juba vermitud mündid Belgia kuninglikus rahapajas. Rangelt reglementeeritud ja kontrollitud protseduuri jälgis erikomisjon, kellel ülesandeks oli jälgida, et ükski juba vermitud müntidest ei satuks rahapajast välja. Erandiks oli kolm münti, mis säilitati Belgia kuningliku rahapaja muuseumi museaalina.

Leidlikud belglased leidsid vaatamata Prantsusmaa vastuseisule võimaluse Waterloo meenemündi legaalseks väljaandmiseks. Nimelt on lubatud euroala riikidel ühepoolselt emiteerida münte,kui need erinevad € ühiskasutuses oleva raha nimiväärtusest. Belgia Waterloo mündi nimiväärtuseks sai 2 1/2 €
Mündi esitlusel ütles rahandusminister Johan Van Overtveldt, et Waterloo lahingu 200. aastapäevale pühendatud münti ei antud välja eesmärgiga prantsusmaad alandada ega pahandada, vaid meenutada üht olulist ajaloosündmust.
25,00 €
Eesti Panga poolt välja antud ametlikus mündikomplektis on haruldane "valgest netallist" 1 Kr münt ja 5, 10, 20 ja 50 sendised mündid.
Tiraaź: 20 000 komplekti.
39,00 €